Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Diamond 28 Loudspeaker.

Diamond 28 Loudspeakers Set is the flagship model of the new Pylon Audio production line.

In the 2,5 - way design well known and widely appreciated 19mm Scan Speak textile dome was used, while the mid’s and the down’s of the band entrusted with a pair of 18cm transducers made by Norwegian Seas. By optimizing the selection of the tweeters transducers we have obtained sophisticated sustain of high frequencies, while mid-woofers, with light cellulose membrane allow for a lot of flexibility division band in the midrange. The whole results in a dynamic, coherent and retail nature of the presentation that is differentiating recordings well.
By a slight inclination of the design the desired visual effect was achieved, and it was combined with the optimization of the dependence phase that occur between the loudspeakers. In Diamond 28 the steering is mounted on technique direct mounting, it uses only polypropylene capacitors. Placement of coils is optimized to minimize interference.

Loudspeakers enclosures are made of solid MDF, which additionaly were strengthened with inner rim. To suppress the sound bitumen mats and sheep's wool were applied. The loudspeaker was set on a pedestal, which in addition to providing aesthetic impressions, provides an anti-vibration platform for the loudspeakerspeakers set.

Diamond 28 is the unique combination of natural sounding with the look of the design.

The columns are dedicated for use in rooms with a floor area from 25 to 45 m2.


Please find below the technical specification of the Pylon Audio Diamond 28 Loudspeakers Set:

Impedance 4Ohm
Bandwidth 36Hz-20kHz
Nominal power 120 W
Maximum power 250 W
Efficiency90dB
Dimensions [W x H x D] 196 x 1040 x 370 mm
Weight 25kg / sztuka
Woofer 2xPylon Audio PSW 18.8.CA (2xSeas CA18RLY)
Tweeter Pylon Audio PST 19.T (Scan Speak D2010/851300)
Spikes + stand Tak
Speaker grille Tak, magnetyczna
Warranty4 years
AvailableNatural veneer: wenge, black, walnut, cherry. dąb uszlachetniony olejowoskiem.
High Gloss: white HG, black HG.
We can realize individual orders with RAL colours.

Polska

W kwietniowym (2016r.) wydaniu Audio Video umieszczony jest m.in. test kolumn Diamond 28, zestaw otrzymał nagrodę w postaci "Wybór Redakcji" uhonorowany 5-cioma gwiazdami.

"(...)Szczytowe zestawy głośnikowe jarocińskiego producenta demonstrują, jak wiele dobrego dźwięku i jak świetne wykonanie można zaproponować za niewiele ponad 6 tysięcy zł. (...)"
"(...)Bez wątpienia są to kolumny atrakcyjne wizualnie. Bardzo wąska przednia ścianka kontrastuje z ich znaczną głębokością. Taka proporcja daje wrażenie obcowania w produktem nowoczesnym i budzi pozytywne odczucia. (...)"
"(...)Świetnej jakości okleina nie została polakierowana, jak to zwykle bywa, lecz wykończona tzw. olejo-woskiem. Efekt jest taki, że mamy wrażenie obcowania z żywym drewnem, całkowicie matowym (idealnie rozpraszającym światło), na którym trudno dostrzec jakiekolwiek zarysowania czy kurz. Jest to więc wykończenie nie tylko bardzo ładne, ale też wyjątkowo praktyczne. (...)"
"(...)Diamondy okazały się sporą niespodzianką. Spodziewałem się, że będą to dobre kolumny, ale żeby aż tak? Od samego początku, jeszcze w fazie wygrzewania, gdy odsłuchy nie były krytyczne, kolumny te przykuwały uwagę jakością prezentowanej stereofonii. (...)"
"(...)Otóż Pylony potrafią bardzo dobrze budować scenę w głąb, a także swobodnie rozrysowywać ją na boki. (...)"
"(...)Pylony dobrze czują się, bez wyjątku, odtwarzając każdy gatunek muzyczny. Wielkie, trudne do odtworzenia składy orkiestrowe brzmią na nich świetnie i to z kilku powodów: wspomnianej już przestrzenności, spójnej i atrakcyjnej oraz bogato nasyconej w całym paśmie barwy, a także całkiem sporej masy dźwięku. (...)"
"(...)Diamondy 28 to kolumny znacznie lepsze, niż sugeruje to ich bardzo niewygórowana cena – co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.(...)"
czytaj

Miesięcznik HighFidelity.pl umieścił na swoim portalu recenzję kolumn Diamond 28, zapraszamy do zapoznania się z testem.

"(...)To nie jest matowe i zmulone brzmienie, które maskowałyby ostrości, które chowałyby kompresję (wprowadzoną na etapie masteringu). To brzmienie otwarte, góry jest tyle, ile trzeba, nie musimy się wsłuchiwać, żeby dostrzec ciężką blachę, żeby werbel uderzył, żeby klang na gitarze basowej odezwał się tak, jak tego oczekujemy.(...)"
"(...)Na koniec parę słów o obrazowaniu, tj. połączeniu tzw. sceny dźwiękowej i umiejętności ukazywania brył instrumentów. Pylony czarują skalą i dzięki temu wydarzenia przed nami mają podobny charakter, jak podczas wydarzeń na żywo.(...)" - czytaj

Portal StereoLife umieścił obszerną Relację z premiery kolumn Diamond 28, która odbyła się w salonie Q21."(...)Diamond 28 to potężne, ciężkie, a przy tym klasycznie wystylizowane skrzynie wykończone naturalnym fornirem. Pochylenie obudów do tyłu i osadzenie ich na długich cokołach stabilizujących dodaje im nieco lekkości, jednak nie ma się co oszukiwać - to nie są zestawy do małych pomieszczeń.(...)"
"(...)Dźwięk uzyskany z takiego systemu był przede wszystkim potężny, z nisko schodzącym, wręcz subwooferowym basem i bardzo czystym zakresem wysokich tonów. Tak naprawdę już na podstawie takiego krótkiego odsłuchu można powiedzieć, że Diamondy 28 mają duży potencjał i pewnie nie obraziłyby się, gdyby stanęły nawet w odrobinę większym pomieszczeniu. Konstruktorom udało się jednak zachować zdrowy balans tonalny i naturalną, leciutko ocieploną barwę, charakterystyczną dla większości z dotychczas produkowanych modeli. Pylonowi udało się najwyraźniej wypracować swój rozpoznawalny "sound", który mimo wszystko opiera się na brzmieniowej poprawności i uniwersalności, połączonej z efektownymi skrajami pasma.(...)" - czytaj

Świat

Jest nam niezmienianie miło poinformować o otrzymaniu 5/5 gwiazd za aktualnie produkowany flagowy model w naszej ofercie - kolumny Diamond 28.
Nasz zagraniczny dystrybutor MalaAudio (Norwegia) poinformował nas o przeprowadzonym teście kolumn Diamond 28 przez jeden z najważniejszych branżowych magazynów audio Stereopluss w Skandynawii. W aktualnym wydaniu magazynu Stereopluss recenzja kolumn Diamond 28 została uznana jako flagowa.

"Poniżej umieszczamy kilka przetłumaczonych zdań z testu:
"(...)Bas jest naprawdę imponujący, jest tak głęboki, że subwoofer nie jest potrzebny. Jest bardzo dobrze zdefiniowany i ma dobre uderzenie/dynamikę, kiedy jest to potrzebne.(...)"
"(...)Diamond 28 jest fantastyczny w przypadku głosów/wokalu. To tak, jakby mieć artystę przed sobą, ponieważ scena dźwiękowa jest szeroka, głęboka i naturalna. (...)"
"(...)Kolumny nie ukrywają żadnych szczegółów i mają równowagę tonalną, która jest dość neutralna. (...)"
"(...)Podsumowanie: Jest to naprawdę niezwykły zestaw głośnikowy oferowany za fantastyczną cenę. (...)"
"(...) Plusy:
- Dźwięk
- Design
- Cena
Minusy:
- Brak podwójnych terminali (...)"
Link do recenzji znajduje się poniżej (str. 60-62, niestety recenzja jest w języku lokalnym): - czytaj

Photographs of the Diamond 28 set.

    okleina natturalna DĄB, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor BLACK:
    okleina natturalna DĄB, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor DARK OAK:
    okleina natturalna DĄB, uszlachetnienie olejowoskiem - kolor PURE:

    • Kolory palety RAL:
    • Kolory olejowosków: