Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Pearl Monitor loudspeakers set

Z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu kolejny zestaw z linii Pearl - Pearl Monitor.

Pearl Monitor oferuje dźwięk, który może kojarzyć się ze znacznie większymi kolumnami, przekaz jest odpowiednio wypełniony i jednocześnie przejrzysty, oddający pełny klimat nagrań. Zestaw ten dedykowany jest do niedużych pomieszczeń jako pełno pasmowy system stereo lub do pracy w Kinie Domowym jako głośniki efektowe.

Pearl Monitor to dwudrożna konstrukcja oparta o starannie dobrane przetworniki. Głośnik wysokotonowy posiada tekstylną kopułkę, natomiast głośnik niskotonowy ze sztywną membraną z włókna szklanego ma dodatkową wentylację pod dolnym zawieszeniem, redukującą zjawisko kompresji przy większych poziomach głośności.

Te monitorki nie boja się ciężkiej muzyki, ale też w odpowiednio wyrafinowany sposób odtwarzają spokojne klimaty dopieszczonych realizacji.

Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 13 - 22 m2 w których odnajdą się optymalnie.

Zapraszamy na prezentację naszych kolumn do salonu firmowego oraz sieci autoryzowanych dealerów.


Please find below the technical specification of the Pylon Audio Pearl Monitor loudspeakers set:

Impedance 8 Ohm
Bandwidth45 Hz - 20 000 Hz
Nominal power 50 W
Maximum power 80 W
Efficiency 86dB
Dimensions [W x H x D]200 x 390 x 250 mm
Weight 7,5 / pcs
Woofer Pylon Audio PSW 18.8 FGS
Tweeter Pylon Audio PST T-80/8
Speaker grille Yes, magnetic
Warranty4 years
Dostępne kolory: Czarny, orzech, wenge, biały HG.

Test kolumn podstawkowych Pearl Monitor sporządzony przez HiFi Philosophy.

"(...)Za ile – już napisałem. Za mniej niż tysiąc złotych dostajemy kolumny podstawkowe Pearl Monitor do systemów stereo i kina domowego. Zapakowane w gruby karton z zabezpieczającymi w środku piankami. (Pylon pakuje swe wyroby, jakby na koniec świata miały jechać.(...)"

"(...)Dźwięk potrafią podać tak duży, że aż nawet potężny, ale nie obejmą potęgą powierzchni większej niż kilkanaście kwadratowych metrów. Piętnaście-siedemnaście to górna granica gęstości i mocy w stu procentach. Dlatego w pomieszczeniu szerokim na trzy-cztery nie należy siadać dalej niż dwa i pół metra od nich. Mogą przy tym stać metr przed ścianą, a wówczas gęste brzmienie zjawi się efektownym pierwszym planem tuż za linią ich ustawienia i będzie mogło sięgnąć nawet na kilka metrów w głąb, nic sobie nie robiąc z tylnej ściany, a jednocześnie do przodu atakować i zagarniać słuchacza. Nagrania z jawną holografią przedstawią przy tym dobitnie – o wiele lepiej niż niektóre głośniki kosztujące wielokroć tyle.(...)"

"(...)Spora rozwartość w pionie, szerokość od ściany do ściany (lecz nie dalej) i duża głębia sceny w przypadku nagrań ją mających. Też bez zarzutu spójność na osi prawo-lewo – żadnej, gdy chodzi o stereofonię. przykrej pustki pośrodku, nawet żadnego siodła. Zaskakująco też duże źródła – żadnego ich pomniejszania. Postaci wyraziste, dźwięk zawsze zaangażowany, ale żadnego przechylenia na wadze emocjonalnej. Żadnego więc przymilania ani żadnego dosmucania ze strony samych kolumn, a nie nagrań.(...)"

"(...)Na finał puściłem fortepian solo, co też zwykle robię. Muszę przyznać, że miałem pewne obawy, zwłaszcza w odniesieniu do rangi całościowej formy, którą trudniej z fortepianu wyłonić niż z ogromniastych bębnów czy orkiestr, a także w odniesieniu do złożoności harmonicznej. Obawy okazały się bezpodstawne, fortepian zabrzmiał poprawnie. Podobnie jak na sam koniec wypuszczone z klatki wściekłe łojenie rockowe, któremu nie zabrakło ani atmosfery tarzania w brudzie, ani też dzikiej awantury, czy specyfiki u protest songów albo ballad, gdy taką formę przybierało.(...)"

"(...)Barwa, wilgotność, nasycenie, połysk, faktury i szczegóły są na poziomie dużo wyższym niż wskazywałaby cena. Do najlepszych za dziesięć tysięcy brakuje naprawdę mało i są to rzeczy na tyle drobne, że tylko bardzo wybrednym i dobrze osłuchanym w drogich torach może ich rzeczywiście brakować. Tak więc się nie myliłem, na każdym AVS zwracając uwagę na Pylona, jako jedną z firm, które prym wiodą w relacjach jakość-cena.(...)" - czytaj


Oficjalne przyznanie nagrody roku kolumnom podstawkowym Pearl Monitor jako "Produkt Roku 2014" przez magazyn HD-opinie.pl.


"(...)Nie będę rozwodził się nad zaletami, wystarczy zapoznać się z naszą ostatnią recenzją, powiem tylko tyle: nie znajdziecie na rynku równie dobrego produktu w tej cenie. Może uda się kupić dobre kolumienki w zbliżonej cenie (dzisiaj naprawdę jest w czym wybierać, co oczywiście cieszy, jest całe mnóstwo bardzo dobrych, przyzwoicie wycenionych głośników na rynku), ale Perły są wg. mnie nie do pobicia.(...)" czytaj


HD-Opinie testuje Pearl Monitor!"(...)Tym, co wybija się w przypadku takiego grania jest dynamika opisywanego zestawu, bezproblemowe reprodukowanie szybkich partii, solówek, całego, gitarowego misterium… te głośniki to potrafią i to jak potrafią.(...)" czytaj
W imieniu całego zespołu pragniemy podziękować za poświęcony czas testując zestaw głośnikowy Pearl Monitor oraz za możliwość zaprezentowania kolumn na łamach Państwa portalu.

Kolumny podtsawkowe Pylon Audio Pearl Monitor - zapowiedź testu przeprowadzonego przez HD-opinie.pl. czytaj