Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Sapphire 23 Loudspeaker set.

Sapphire 23 is the smallest 2.5-way floor set of Sapphire line.

These columns are dedicated to small rooms, and you may expect from them all the advantages of the sound that is well know from the Sapphire line.

Thanks to the compact size of the columns, the acoustic centres being brought closer to each other excellent coherence has been achieved during close-up listening. The lower edge of the band is adequately articulated, giving the basis for a full reproduction of the low component sounds of the piano or electronic music. The higher sets of Sapphire line objectively have more possibilities for bass reproduction, but in small spaces due to the character of the low band and its stretching ability, exactly the Sapphire 23 will be the optimum choice.
Like in the entire Sapphire line, a Norwegian Seas tweeter was used, while medium and low registers were handled by a pair of 13cm cellulose drivers of German Visatona.
What we can expect from Sapphire 23 is the precision of a monitor and at the same time the perfectly saturated and colourful sound of instruments perfectly embedded in space.

Sapphire 23 loudspeakers set works well not only as a base for the high-end stereo systems but also in configuration of the Home Theatres.

The columns are dedicated to rooms of from 10 to 20 m2 in which they will find themselves optimally.

Please find below the technical specification of the Pylon Audio Sapphire 23 Loudspeakers Set:

Impedance 4 Ohm
Bandwidth45 Hz - 20 kHz
Nominal power80 W
Maximum power160 W
Efficiency87 dB
Dimensions [W x H x D]160 x 980 x 270 mm
Weight14,5 kg / piece
Woofer2 x Pylon Audio PSW 13-80.8
TweeterPylon Audio PST T-120.6 (Seas 27TDC)
Spikes + stand Yes
Speaker grille Yes, magnetic
Warranty4 years
Available colours: - PVC veneer - black, walnut, wenge.
- Lacquer Mat - white, black.
- We can realize individual orders with RAL colours.

Sapphire 23 loudspeaker test prepared by HiFi Philosophy - Full RECOMMENDATION!

"(...) I did not re-create the Sapphire 23 optimal listening conditions: I did not give them any platforms or special pads. I did not weight them from the top and did not put the speaker cable on anti-vibration carriers. I didn't even use the original spikes that supposedly widen the stage and sharpen details as they stood on cylindrical washers supplied in the price of the set. What's more, I did not treat them with the Harmonix molding plate as there was no such need. Miracles.
Therefore, this is a full recommendation. It is pleasant to say that for a modest three thousand PLN you can buy such loudspeakers. In addition, they look attractive and useful as a whole - because the feet from the set have proven themselves and the clamps are second to none. In addition, a long warranty, Polish production and distribution. They have many advantages. They are small, shapely, with great sound, inexpensive..and charm, they have a sonic charm that is not easy to find.
Finally, congratulations to Pylon, I was right about them.(...)"- read


Test Sapphire 23 sporządzony przez HighFidelity.pl!

"(...) Kolumny naprawdę znikają z równania, nie ma ich w pomieszczeniu. To często obiecywana zaleta małych kolumn podstawkowych, która jednak wcale nie tak często z nimi występuje. Oprócz niewielkich wymiarów musi dojść do tego optymalizacja fazy głośników i ich właściwe „zszycie”. Ludzie z Pylona dobrze słyszą, już o tym wielokrotnie pisałem, wszystkie te rzeczy zostały więc w ‘23’ opanowane. Kolumny grają więc jakbyśmy słuchali pojedynczego głośnika. I to takiego, którego nie widzimy. (...)"
"(...) Kolumny Sapphire 23 są bardzo ładnie i solidnie wykonane, świetnie zestrojone i mają charakterystyczny dźwięk. Dajcie im dobre otoczenie, a odpłacą się w dwójnasób – pod wieloma względami zagrają jak kolumny dwu- i trzykrotnie droższe. Nie zastąpią ich, to tak nie działa, ale pod względem przestrzeni i spójności zawstydzą niejednego konstruktora. (...)"
"(...) Pylon przygotował kolumny, które są na tyle wartościowe, że warto się zastanowić nad systemem, w którym będą pracowały tak, jakby miały w nim zostać na dłużej, jakbyśmy ich nie wymieniali, a raczej pozostałe jego komponenty. Podam państwu dwa różne systemy, w których kolumny odnajdą się znakomicie, każdy inny. (...)"- czytaj


Sapphire 23 - test sporządzony przez HD-Opinie.pl

Na łamach portalu HD-Opinie.pl został umieszczony obszerny test kolumn podłogowych Sapphire 23. Kolumny otrzymały dwa wyróżnienia - "Wybór Redakcji" oraz "Możliwości".

"(...)Nasz rodzimy producent od paru lat oferuje zestawy, które nie tylko grają dobrze, dobrze się prezentują, ale są przy tym… tanie. Tanie, w sensie przystępności, bo są po prostu nie drogie, kosztują niewiele jak na to co oferują, jak brzmią. I tego się Pylon trzyma. I bardzo, bardzo dobrze, bo to świadczy z jednej strony o solidnym rzemiośle, bardzo wysokich kompetencjach w zakresie strojenia przetworników i ich odpowiedniego dopasowania do ładnych i właściwie od strony akustyki zaprojektowanych obudów. Stworzyć bardzo drogie zestawy to – w sumie – żadne wyzwanie. Gdy chcemy coś zaoferować w określonym, niskim pułapie budżetowym, a jednocześnie to coś ma grać na poziomie dużo droższych, kosztowniejszych konstrukcji to wyznaczasz sobie (właśnie) ambitne, trudne do realizacji zadanie. Firma udowadnia, że da się, że można, że to wykonalne i że zestawy na które – zwyczajnie – może sobie pozwolić każdy meloman, niekoniecznie meloman Rockefeller to rzecz jak najbardziej w zasięgu możliwości kogoś, kto buduje dobrze prosperujący, rozwijający się biznes. I to jest właśnie miara sukcesu, bo jak wspomniałem, fundamentem, kośćcem jest tu odpowiednie podejście do klienta i do produktu, dobra inżynieria, dbałość o wykonanie (nie tylko sprawdzam nadesłane do testów kolumny, odwiedzam też czasami sklepy w których są oferowane i sprawdzam jak się prezentują Pylony z pudełka… na sprzedaż), świetna obsługa posprzedażowa (kwestie gwarancji, kontakt).(...)"- czytaj


    • RAL colours: