Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Sapphire 25 Loudspeaker set.

Sapphire 25 speakers set in comparison to the Sapphire 31 columns is overall slimmer, and it is dedicated to a bit smaller rooms, but at the same time it is playing with the same large and free sound.

As in the higher model, the tweeter of Norwegian Seas was used, what gave to the overall of the sound a sophisticated finishing. The processing of medium and low registers was entrusted to a pair of 17cm cellulose drivers of German Visatona.

The configuration gives us a lot of opportunities in the field of reproduction of the acoustic instruments low registers, nicely presented are the nuances of electronic music. The loudspeakers will work great as a base for a high-end stereo system but also in the configuration of the Home Cinema. As far as Sapphire 25 are concerned we can expect a colourful, dynamic sound with good pulse and tangible, plastic instruments.

The loudspeaker set are dedicated to rooms of from 18 to 40 m2 in which they will find themselves optimally.

Please find below the technical specification of the Pylon Audio Sapphire 25 Loudspeakers Set:

Impedance 4 Ohm
Bandwidth35 Hz - 20 kHz
Nominal power120 W
Maximum power180 W
Efficiency89 dB
Dimensions [W x H x D]220 x 980 x 360 mm
Weight 20 kg / piece
Woofer2 x Pylon Audio PSW 17-80.8
TweeterPylon Audio PST T-120.6 (Seas 27TDC)
Spikes + stand Yes
Speaker grille Yes, magnetic
Warranty4 years
Available colours: - PVC veneer - black, walnut, wenge.
- Lacquer Mat - white, black.
- We can realize individual orders with RAL colours.

Polska

Sapphire 25 - "BEST PRODUCT 2015"!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kolumny Sapphire 25 otrzymały prestiżową nagrodę roku "BEST PRODUCT 2015" przyznaną przez magazyn HighFidelity.pl.
Nagroda Roku magazynu "High Fidelity" jest wyjątkowym wyróżnieniem w branży audio. Otrzymują ją jedynie nieliczne produkty, które swoim kunsztem w rzemiośle ujęły serca oceniających. W imieniu całego zespołu Pylon dziękujemy za tak wielkie wyróżnienie jednego z naszych produktów. Otrzymana nagroda jest zarówno potwierdzeniem naszych starań, jak i stanowi motywację do dalszej pracy abyśmy mogli tworzyć kolejne, równie dobre zestawy głośnikowe.
Z poważaniem,
Zespół Pylon Audio. - czytaj

Sapphire 25 testowany przez HighFidelity.pl!

"(...) Wyróżniając je nagrodą Best Sound Audio Show 2014 odnosiłem się tylko i wyłącznie do ich dźwięku – w półmroku panującym w pokoju firmy Pylon trudno było jednoznacznie stwierdzić, jak są wykonane, ich cenę poznałem też znacznie później, pisząc relację z imprezy. Czytając to, co wówczas napisałem, mogę tylko pokiwać z zadowoleniem głową nad swoją przenikliwością i wyczuciem. Bez fałszywej skromności. (...)" - czytaj

Recenzja Sapphire 25 przeprowadzona przez Stereo i Kolorowo - Underground!"(...) Największą zaletą Sapphire 25 jest fakt, że po prostu bardzo spójnie brzmią, doskonale integrują wszelkie aspekty muzyki, powodują, iż przekaz jest odbierany jako żywy i dynamiczny, namacalny i barwny. Plastyczny. Jednocześnie kolumny dostarczają dużo energii i dynamiki – ekspresja przekazu jest wręcz wzorowa. Do tego Pylony zapewniają spore pokłady szczegółowości oraz dobre, bo szerokie rozciągnięcie całego pasma. Niskie tony są mocne i sprężyste, atakują siłą i zdecydowaniem, a równolegle są punktualne i dobrze kontrolowane. Soprany są precyzyjne i czyste, doświetlone, lecz nieprześwietlone, czy powściągliwe. (...)"

"(...) Konkludując, Pylon Sapphire 25 to są doskonałe kolumny o ponad zwyczajnej proporcji jakość wykonania i klasa dźwięku do ceny. To głośniki, których trudno od razu nie polubić, a nawet pokochać. Rekomendacja na sześć gwiazdek w skali do pięciu! (...)" - czytaj

Sapphire 25 - Best Sound AudioShow 2014.

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić, iż kolumny Sapphire 25 zostały odznaczone nagrodą Best Sound, którą redakcja HighFidelity.pl przyznała tylko wyjątkowym produktom obecnym na tegorocznym Audio Show.
"(...)Kolumny Sapphire 25 kosztują 3000 zł za parę. Jeśli miałbym wskazać najfajniejszy system na wystawie, tj. dający najwięcej frajdy, byłby to właśnie ten, zbudowany z paru dobrych, niedrogich elementów, z których kolumny były zdecydowanie najtańsze. Pisze o tym poniżej Marcin, a jak dołączam się do jego opinii. Dźwięk był tak naturalny, tak otwarty i tak nienarzucający się, że w pokoju Pylona można było siedzieć i słuchać muzyki naprawdę długo. Jeśliby ktoś pytał, dzięki komu można przyciągnąć do naszego hobby więcej ludzi, odpowiedziałbym, że Pylon z kolumnami Sapphire 25 byłby na pierwszym miejscu.(...)" - czytaj
Na naszym profilu FB oraz HighFidelity.pl znajduje się więcej szczegółów :)

Sapphire 25 - test sporządzony przez Magazyn Audiostereo.

"(...)Testowałem kiedyś Castle Stirling 3, o których wtedy napisałem: „Kolumny mają silnie zaznaczony własny charakter. Jeśli ktoś lubi taki sposób prezentacji, może to być prawdziwa miłość. Stirlingi grają barwnym, zamaszystym dźwiękiem o dużej skali. Góra pasma jest trochę wycofana, co powoduje łagodzenie sybilantów. Tak zestrojone najwyższe tony ukrywają wprawdzie nieco informacji, ale też nie drażnią.” Pylony są o połowę tańsze i mają nieco lepszą górę, reszta pasma mogłaby zostać opisana w ten sam sposób co Stirling 3. Do tego trzeba przypomnieć o precyzyjnym wykonaniu obudowy i mamy obraz świetnych kolumn. Poszczególne opisy cech głośników mogą się wydawać czytelnikowi dość surowe, ale były spowodowane porównaniami do wielokrotnie droższych konstrukcji. Wciąż wracam do ceny kolumn, ale nie można inaczej. Ta jest wyjątkowo atrakcyjna, prawdziwy best buy.(...)"- czytaj

Świat

Prosto z Francji "BEST BUY" od magazynu Haute Fidélité dla Sapphire 25!

Jest nam niezmiernie miło poinformować o otrzymaniu prestiżowego wyróżnienia "BEST BUY" od magazynu HAUTE Fidélité!
Poniżej umieszczam przetłumaczoną "konkluzję" autora z przeprowadzonego testu:
"(...)Konkluzja: Sapphire 25 to kolumny o bardzo dobrej jakości. Ewentualną pomyłką kupca zachęconego niewiarygodnie atrakcyjną ceną, mogłoby być uznanie ich za tanie w rozumieniu kompromisu „jakości”. Jest to całkowitą nieprawdą! Doskonałe wykonanie, wysokiej jakości komponenty sprawiły, że Sapphire 25 zabrzmiały dla nas nieoczekiwanie! Za podaną cenę to co otrzymujecie jest bliskie cudu! - czytaj

Dominique Mafrand (...)"
W imieniu całego zespołu Pylon Audio serdecznie dziękujemy za czas, który poświeciliście Państwo testując nasz produkt Sapphire 25 oraz za okazaną możliwość prezentacji zestawu na łamach Państwa magazynu.


    • RAL colours: